قانون مندی کسب و کار اینترنتی

شرایط و قوانین "کلینیک مجازی توامید"

 

 

کلینیک مجازی توامید: سامانه ای متشکل از نرم افزار کاربردی موبایل و وب سایت جهت تسهیل ارتباط میان کاربر متخصص (پزشکان، کارشناسان توانبخشی، کارشناسان تغذیه، مشاوران روانشناس و کلیه اشخاص تحت نظام خاص که با تائید سازمان نظام پزشکی کشور فعالیت می کنند) و اشخاصی (کاربرعادی) که به نوعی نیاز به اخذ مشاوره از متخصص دارند.

 

۱. کاربر متخصص: هر شخصی که بر اساس قوانین کشور ایران مجوز یا پروانه مورد نیاز برای ارایه مشاوره در حوزه تخصص ثبت شده در سامانه را دارد و ممنوعیت یا منعی از طرف مراجع ذیصلاح برای فعالیت ندارد.

 

۲. کاربر عادی: هر شخصی که پس از ثبت نام و پذیرش شرایط استفاده از سامانه، برای اخذ مشاوره از متخصص اقدام می‌نماید و یا از محتوای موجود در سامانه بهره میبرد.

 

۳. مشاوره یا توصیه: هرگونه گفتار، نوشتار یا عملی که در پاسخ به درخواست کاربر عادی، از سوی کاربر متخصص (از طریق بستر سامانه توامید) به وی ارایه میشود.

 

۴. کاربران (اعم از کاربر عادی یا کاربر متخصص) باید توجه داشته باشند هرگونه توصیه و مشاوره ارایه شده توسط متخصصین (کاربر متخصص) فقط مختص شخصی است که در خواست مشاوره داشته و با توجه به تفاوت شرایط هر شخص نسبت به شخص دیگر، کاربران (اعم از کاربر عادی یا کاربر متخصص) باید از عمل به مشاوره و توصیه ارایه شده به شخص دیگر خوداری نمایند.

 

۵. کاربران (اعم از کاربر عادی یا کاربر متخصص) باید توجه داشته باشند که کلینیک مجازی توامید صرفا یک بستر نرم‌افزاری (پلتفرم) برقرار کننده ارتباط بین کاربر متخصص و کاربر عادی است و به هیچ نحوی هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مشاوره صورت گرفته ندارد.

 

۶. کاربران (اعم از کاربر عادی یا کاربر متخصص) باید توجه داشته باشند سامانه کلینیک مجازی توامید برای استفاده و ارایه خدمات در صورت رخداد موارد اورژانس پزشکی، اورژانس اجتماعی و هر مورد اورژانسی دیگر یا مواردی که در آن حضور فیزیکی متخصص و یا معاینه بالینی یا اندازه گیری علایم حیاتی نیاز باشد، ایجاد نشده و در این موارد خدماتی ارایه نمی کند. لازم به ذکر است کاربران در چنین مواردی باید با اورژانس شهر خود یا هر مرجع در نظر گرفته شده برای رسیدگی به آن مورد اورژانسی تماس حاصل نمایند. (مورد اورژانس به مواردی همچون تصادفات، خونریزی، صدمات ناشی از ضرب و جرح، موارد مسمومیت، کاهش سطح هوشیاری، هر موردی مشکوک به انواع سکته، آسیب های ناشی از خودکشی و هر آنچه که عرفا به نام مورد اورژانسی شناخته میشود یا نیاز به فوریت های پزشکی دارد گفته میشود. لازم به ذکر است کلیه موارد مطرح شده در این بند تمثیلی بوده و جنبه حصری ندارد و محدود به موارد ذکر شده نیست)

 

۷. کاربر متخصص در ارایه توصیه و مشاوره موظف به رعایت کلیه قوانین، دستورالعمل ها، همچنین عرف و رویه آن حوزه است. همچنین کاربران باید توجه داشته باشند که شرایط زمانی (مثلا توصیه باید در زمانی خاصی انجام شود)، شرایط عمومی و اختصاصی (شرایط حاکم بر وضعیت جسمانی یا روانی هر فرد) هر فرد در هر توصیه و مشاوره ارایه شده از جانب کاربر متخصص و کاربرعادی باید مورد توجه قرارگیرد. سامانه کلینیک مجازی توامید صرفا یک بستر نرم‌افزاری برقرارکننده ارتباط میان کاربر متخصص و کاربر عادی است و هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مشاوره انجام شده ندارد.

 

۸. کاربر متخصص مجاز به ارایه مشاوره در حوزه غیر­تخصصی خود نیست؛ همچنین از کاربران درخواست می‌شود در صورت مواجهه با چنین مواردی نسبت به ارایه گزارش تخلف به پشتیبانی اقدام نمایند.

 

 

9. کاربران برای استفاده از سامانه کلینیک مجازی توامید باید حداقل دارای سن ۱۸ سال تمام شمسی باشند درغیر این صورت مجاز به استفاده از سامانه نیستند.

 

۱0. بدیهی است رعایت کلیه قوانین جاری کشور ایران همچنین مقررات، آیین نامه ها و عرف و رویه مرتبط با حوزه سلامت برتمامی کاربران (اعم از کاربر عادی و کاربر متخصص) الزامیست.

 

۱1.کلیه کاربران (اعم از کاربر عادی و کاربر متخصص) فقط در صورت موافقت با شرایط و مقررات مندرج در این بخش در هنگام ورود به سامانه مجاز به استفاده کلینیک مجازی توامید هستند.

 

۱۳. کلیه کاربران (اعم از کاربر عادی و کاربر متخصص) متعهد به رعایت شرایط و مقررات فوق هستند و فقط در صورت موافقت با مندرجات فوق میتوانند از سامانه کلینیک مجازی توامید استفاده نمایند.

 

 

حریم شخصی

توامید متعهد است که به حفظ حریم شخصی کاربران خود احترام بگذارد و اطلاعات آنها را در اختیار دیگران قرار ندهد.

در این راستا:

اطلاعات کاربران در توامید به صورت محرمانه نگهداری می شود.

این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات مربوط به بیماری، اطلاعات مربوط به رزرو خدمات، اطلاعات مربوط به پرداخت و اطلاعات مسیر ورود به توانیتو (IP) است.

این اطلاعات تنها با درخواست مقام رسمی قضایی (و برخلاف رضایت توامید) به دادگاه ارائه خواهد شد و در این صورت به اطلاع کاربر نیز خواهد رسید.

اطلاعات دریافت شده از کاربران تنها به منظور اطلاع رسانی به درمانگران مورد نظر آنها جهت ارائه خدمات درمانی متناسب با شرایط و وضعیت کاربر استفاده خواهد شد.

اطلاعات دریافت شده از درمانگران به منظور بررسی صلاحیت آنها جهت تضمین کیفیت خدمات درمانی ارائه شده در توامید، معرفی به کاربران جهت تسهیل در تصمیم گیری در دریافت خدمات درمانی آنها و ارائه پیشنهادات کاری متناسب با شرایط آنها استفاده خواهد شد.

شرایط و قوانین "ویزیت و مراقبت در منزل توامید "

 

 1. سامانه پزشک در منزل، فضایی برای معرفی درمانگران و بیماران به یکدیگر است تا بدین روش، ارائه و دریافت خدمات درمانی تسهیل شود. لذا هرگونه استفاده خلاف عرف و شرع از اطلاعات نمایش داده شده در سایت، منجر به حذف حساب کاربری خاطی و پیگرد قانونی خواهد شد.

 2. استفاده از اطلاعات افراد دیگر برای ورود و استفاده از خدمات درمانی توامید در صورتی که بدون رضایت آنها انجام شده باشد، در صورت اطلاع منجر به بستن حساب کاربری خواهد شد.

 3. در صورت بروز هر گونه اختلاف بین درمانگر و بیمار، توامید به عنوان مرجع حل اختلاف مورد قبول هر دو طرف در نظر گرفته خواهد شد.

 4. توامید در قبال فرد ثبت نام کننده در سایت مسئول است و در صورت وجود هرگونه مشکلی با وی هماهنگ خواهد بود. از این رو به سایر اطرافیان وی اطلاعاتی ارائه نخواهد کرد. حالت خاص شامل شرایطی است که فرد ثبت نام کننده از هوشیاری کافی برای ارتباط با توامید برخوردار نباشد. تعیین این حالت در اختیار توامید خواهد بود.

 5. در صورت تلاش آگاهانه برای ایجاد هرگونه اختلال در ارائه خدمات درمانی در سایت توامید، آن کاربر برای همیشه از استفاده از سرویس های توامید محروم خواهد بود و امکان ثبت نام در توامید را نخواهد داشت.

 

قوانین مربوط بیماران:

 1. برای دریافت خدمات درمانی توامید، کاربر باید شماره تلفن همراهی که از آن استفاده می کند را در سیستم تعریف کند. پس از ثبت نام یک کد فعال سازی برای کاربر ارسال می شود و باید آن کد در سایت درج شود.

 2. به ازای هر شماره تلفن یک کاربر تعریف خواهد شد و اگر این شماره تلفن پیش از این توسط کاربر دیگری استفاده شده باشد، اطلاعات وی نمایش داده می شود. در صورتی که تمایل به انتقال شماره تلفن به فرد دیگری را داشتید، می توانید با تماس با پشتیبانی اطلاعات قبلی خود را آرشیو کرده و از حالت «نمایش» خارج کنید.

 3. بعد از رزرو و پرداخت هزینه توسط کاربر، شماره تلفن وی برای هماهنگی های اولیه، در اختیار درمانگر یا مراقب مورد نظر ارسال می شود.

 4. کاربر می بایست برگزاری یا لغو جلسات درمانی را از طریق پروفایل یا پشتیبانی سایت ثبت و گزارش کند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا اختلاف نظر، اگر این موارد توسط کاربر ثبت نشده باشد، مبنای تصمیم گیری توامید برای حل اختلاف، گزارشات درمانگر خواهد بود.

 5. در صورتی که خدمات رزرو شده توسط درمانگر رد شد، مراتب به اطلاع کاربر خواهد رسید و مبلغ واریز شده به کیف پول وی انتقال داده خواهد شد. موجودی کیف پول قابل استفاده در خریدهای بعدی خواهد بود.

 

 1. کیفیت کار درمانگران، براساس اعلام سایر کاربران سنجیده می شود و توامید در این زمینه دخالتی نخواهد داشت.

 2. درصورت کنسلی یا تغییر ساعت جلسه درمانی، کاربر می بایست در ساعات 8 تا 17 روز قبل، به پشتیبانی توامید اطلاع دهد تا مجددا برای جبران جلسه درمانی با درمانگر هماهنگ شود. این اقدام برای هر پروسه درمانی، 3 بار درنظر گرفته شده است.

 3. درصورتی که کاربر بعد از ساعت 17 روز قبل، برای کنسلی یا تغییر ساعت جلسه درمانی اقدام کند، در هر پروسه درمانی تا 2بار امکان هماهنگی مجدد با درمانگر وجود دارد و بیشتر از آن درمانگر موظف به جبران نمی باشد.